Mgr. Eva Vaňková, mediátorka a advokátka

O mně

Mgr. Eva Vaňková, mediátorka a advokátka

„Jako advokátka jsem často měla pocit, že právo není úplně spravedlivé. Nedokáže pružně reagovat na všechny životní situace. Pro svoje klienty jsem se vždycky snažila hledat ´lidské řešení´. Pro práci mediátora jsem se rozhodla i proto, že jsem sama dlouhodobě procházela procesem velmi podobným mediaci. Věřím, že moji klienti vědí, jaké řešení je pro ně nejvhodnější. Jako mediátor jim pomáhám si to řešení uvědomit, pojmenovat nebo připustit.“

 

47 let, absolventka Právnické fakulty UK, 16 let právní praxe + 8 let mediční praxe (AK Kavínek a spol., AK Winter a spol., KMVS, advokátní kancelář, s.r.o., od roku 2013 mediátorka), evidenční číslo u ČAK: 8822, absolventka „Komplexního výcviku ve vedení mediace“ pořádaného Asociací mediátorů ČR v roce 2012.

V současné době se zaměřuji prioritně na mediační služby. Klientům, kteří jsou ve shodě a přejí si mediační dohodu společně realizovat i právní cestou (např. chtějí soudně a úředně dořešit rozvod), mohu na jejich společnou žádost poskytnout i právní služby (tzv. společné právní zastoupení).